خطیر ادعای حقیقی را رد کرد/برای فرار از مجازات این حرف‌ها را زده است

روز گذشته اتفاق عجیبی در مجموعه انقلاب رخ داد و علیرضا حقیقی دروازه‌بان پیشین تیم ملی و پرسپولیس با ضربه‌ای که به صورت علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال وارد کرد، باعث شکستگی بینی او شد. خطیر شب گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت و وی بعدازظهر امروز (پنجشنبه) از بیمارستان آتیه تهران مرخص شد.

 حقیقی امروز در چند گفت‌وگویی با رد این موضوع مدعی شده که معاون ورزشی باشگاه استقلال به پرسپولیس و مادرش توهین کرده است. علی خطیر درباره صحبت‌های امروز حقیقی گفت: ادعای ایشان منبی بر توهین به مادرشان کاملا کذب است، چرا که چنین ادبیاتی را در شأن و شخصیت خودم و باشگاه استقلال نمی‌بینم. این صحبت‌ها برای فرار از مجازات عمل ارتکاب جرم است. برعکس، شکایت بنده نسبت به ایشان علاوه بر ضرب و جرح، به دلیل توهین به مادر و خواهرم بوده و مطمئن باشید با جدیت تا اعمال مجازات قانونی، این شکایت را تعقیب خواهم کرد.

 وی افزود: اینکه بخواهند این درگیری را متصل به پرسپولیس و هواداران خوبش کنند، کذب محض است. از زمانی که در باشگاه استقلال مسئولیت گرفته‌ام، هیچ وقت مصاحبه‌ای علیه پرسپولیس و طرفدارانش انجام نداده‌ام و خیلی از مدیران و بازیکنان پرسپولیس با بنده در تماس هستند و از دوستان خوب من محسوب می‌شوند.

معاون ورزشی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: خیلی از پیشکسوتان پرسپولیس با من تماس گرفته و به خاطر این اتفاق ابراز تأسف کرده‌ و حرکت روز گذشته ایشان را محکوم کردند. آنها گفتند که این آقا هیچ وقت پرسپولیسی نبوده، چون هیچ پرسپولیسی چنین کاری نمی‌کند. پیشکسوتان پرسپولیس اعلام کردند که این اتفاق را به پرسپولیس منتسب نکنم و چنین رفتاری را محکوم کردند. آنها یادآوری کردند که این عمل را به اسم یک پرسپولیسی ننویسید و اعلام کردند در فرهنگ و مکتب استقلال و پرسپولیس، چنین رفتاری جای ندارد.

256 251

حدادعادل: رهبر انقلاب حرف‌های موافقان پالرمو را تایید نکردند

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور پیرامون نظر رهبر انقلاب درخصوص بررسی پالرمو در مجمع، اظهار داشت: اگر رهبر انقلاب قبول می‌کردند ما حرفی نداشتیم ولی ایشان نظر ندادند بلکه به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار کردند و گفتند در این اشکالاتی که گرفته‌اند و مطالبی که می‌گویند «امعان نظر» کنید.

وی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب حرف‌های موافقان پیوستن به پالرمو را تایید نکردند، تصریح کرد: نوعا این طور است که کسانی که مدافع پیوستن هستند، کلیات می‌گویند و وارد اشکالات دقیقی که مخالفان در جزئیات وارد می‌دانند، نمی‌شوند و این تفاوت روشی کار مخالفان و موافقان است. آنها که موافق پیوستن هستند، می‌گویند اگر این کار را نکنید چنین و چنان می‌شود ولی نمی‌گویند اگر بکنید چنین‌تر و چنان‌تر می‌شود.

حداد عادل با تاکید بر اینکه اینطور نیست که در مجمع، اعضا بخواهند کار سیاسی بکنند و آنجا مسابقه قدرتی باشد و یا بخواهند به دولت لطمه بزنند، خاطرنشان کرد: هرگز چنین فکری در مجمع حاکم نیست بلکه در مجمع نگران این هستند که تجربه برجام دوباره تکرار نشود و من این را گفته‌ام که آدم مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد.

وی در همین زمینه افزود: مرحله اول برجام عمل شد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد، پس چه تضمینی وجود دارد که ما به وظیفه خود عمل کنیم و طرف مقابل دو مرتبه همین بازی را تکرار نکند. با توجه به اینکه رئیس FATF قبلا دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا بوده و این یعنی الان ریاست این جریان در دست آمریکا است.

وی با طرح این سوال که چه تضمینی وجود دارد که کاری که آمریکا در برجام کرد، الان تکرار نکند، تصریح کرد: چه ضمانتی وجود دارد بعد از اینکه ما قدمی برداشتیم، طرف مقابل به تعهداتش عمل کند و بخواهد ما را یک قدم دیگر به سمت خودش ببرد؟ اینها مسائلی است که در صحن مجمع مطرح است.

۶۰۲۱۴

در جلسه جامعه روحانیت مبارز با تشکل‌های اصولگرا چه گذشت؟

حجت‌الاسلام مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز  با اشاره به اینکه امروز دومین جلسه جامعه روحانیت مبارز با نمایندگان تشکل‌های اصولگرا بود، گفت: جلسه بسیار خوبی بود و اکثر نمایندگان تشکل‌ها حضور داشتند.

وی با بیان اینکه حدودا ۳۳ نفر از نمایندگان تشکل‌ها در این جلسه شرکت کردند، افزود: این جلسه به درخواست تشکل‌های سیاسی اصولگرا تشکیل شد و علت آن این بود که اهداف جامعه روحانیت مبارز و اساسنامه و تشکیلات جدید را برای آنها توضیح دهیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: البته این توضیحات از جلسه گذشته شروع شد و تکمیل آن در این جلسه بود.

مصباحی مقدم تصریح کرد: نمایندگان تشکل‌های اصولگرا تقاضا داشتند که جلسات با جامعه روحانیت مبارز ادامه داشته باشد و قرار شد که بعد از عید جلسه‌ای بگذاریم تا در آن جلسه اهداف ادامه اینگونه نشست‌ها را تبیین کنیم چرا که تاکنون تغییرات جامعه روحانیت و اظهار نظر تشکل‌ها مبنای جلسات بود.

عصو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: قرار بر این است که هیئت مدیره‌ای به انتخاب اعضا برای ادامه این جلسات انتخاب شود.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: جلسه بعدی قرار است در دهه سوم فروردین برگزار شود.

214219

رفتار غیرحرفه‌ای اپلِ مشکل‌دار با کاربران ایرانی

به گزارش خبرآنلاین، ایجاد محدودیت در نقل و انتقال مالی از طریق اپلیکیشن از سوی اپل در حالی صورت می گیرد که این کمپانی هیچ توضیح رسمی را تاکنون در این باره مطرح نکرده است.

اما حدس زده می شود اپل برای اثبات آمریکایی بودن خود به دار و دسته ترامپ، کاتولیک‌تر از پاپ شده و حتی حاضر است تیشه به ریشه خود زده و دست کم 20 میلیون آیفون‌دار ایرانی را از خود آزرده خاطر کند.

اپل این روزها پس از کم خریدن آیفون توسط چینی‌ها، برای فروش، دست به دامن کاربران هندی شده تا به هر ترتیبی شده از نقش «نوکیای در حال افول 10 سال پیش» فرار کند، اما ایرانی‌ها افولش را زودتر از دیگران با چشم خود می بینند!

5656

طلیعه اسلام ، مبدأ ارتقای منزلت زن در جامعه است

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی پست استان ، سید عبدل درگاهی در مراسم  تجلیل از بانوان شاغل در اداره کل پست استان با تشریح آیات آسمانی و روایات نبوی در بابِ شأن زنان ، افزود : علیرغمِ مقاومتِ جریانِ تحجّر در صدر اسلام ، پیامبر اعظم(ص) با تدبیری سرشار از معنویت  ضمنِ تقویتِ منزلت زنان، زمینه را برای توسعه ی رفتارهای احترام آمیز نسبت به بانوان در همه ی اعصار فراهم فرمودند.

درگاهی تأکید کرد: این رویکردِ معنوی در عصر حاضر با برآمدنِ خورشیدِ انقلاب اسلامی به رهبریِ حضرت امام (ره) ، نه تنها  تحوّلی عظیم در نگرش به جامعه ی زنان ایجاد کرد بلکه سبب شد تا  دکترینِ نوینی در راستای تکریم زنان به جوامعِ غرب ارایه شود.

مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری همچنین اظهار داشت: تقارنِ میلاد بنت نبی مکرمِ اسلام با امام خمینی(ره) به عنوانِ یگانه شخصیت اثرگذار در قرن حاضر ، از جمله وقایعِ خجسته ی تاریخ اسلام و جمهوری اسلامی است.

گفتنی است ،  که در پایانِ این مراسم با اهدای هدایایی  از بانوانِ شاغل در اداره کل پست چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

۴۶

جعل مهر و جواب یکسان در مرکز رادیولوژی یک بیمارستان

اشتباهاتی که ممکن است به قیمت جان افراد و داغدار شدن اعضای یک خانواده تمام شود، شاید خطا، قصور و تخلف بخش جدانشدنی از حوزه سلامت باشند اما باید با افزایش نظارت‌ها تلاش کرد تا آن‌ها را به حداقل رساند، چرا که حتی یک مورد تخلف نیز در این حوزه زیاد بوده و ممکن است جان انسان‌ها به خطر بیفتد.

اینجاست که وظیفه نظارت وزارت بهداشت و بخش نظارت بر درمان در دانشگاه علوم پزشکی پررنگ‌تر می‌شود اما متأسفانه در مواردی به نظر می‌رسد برخی افراد با قدرت و نفوذی که دارند یا به دلیل نبود نظارت دقیق با وجود تخلف همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و در این میان مردم هستند که آسیب می‌بینند.

هر از چند گاهی خبری درباره بروز تخلف در یک  مرکز درمانی دولتی یا خصوصی  به گوش می‌رسد و این‌بار نوبت به یک تخلف در مرکز درمانی در استان البرز رسیده است.

 تخلفی که از آن صحبت می‌کنیم درباره گزارش‌های نادرست مرکز تصویربرداری رادیولوژی بیمارستان شهیدرجایی البرز است که به دلیل عملکرد نادرست پیمانکار و نبود پزشک متخصص رادیولوژی گزارش‌های جعلی به بیماران داده می‌شده است.

در مرکز رادیولوژی بیمارستان شهیدرجایی تخلفاتی در سال ۹۵ و ۹۶ رخ داده و تخلف در جعل مهر و نبود متخصص رادیولوژی از سوی سرپرست مرکز محرز شده است و پس از سه بار تذکر از سوی سرپرست مرکز شهیدرجایی به پیمانکار  موضوع به دانشگاه علوم پزشکی البرز ارجاع داده می‌شود و در انتهای سال ۹۵ معاونت توسعه فسخ قرارداد با پیمانکار را انجام می‌دهد، اما دوباره با این پیمانکار قرارداد در سال ۹۶ تمدید می‌شود.

بر اساس اطلاعات به نظر می‌رسد در بازه زمانی فعالیت این پیمانکار که تخلف محرز شده بوده ۸۰ هزار رادیولوژی انجام شده است که درصد زیادی از رادیولوژی جواب یکسان و اغلب نرمال داشته اند و در این بین بیماران بسیاری به دلیل جواب نادرست آسیب جسمی دیده اند و در نهایت پرونده به پیگیری قضایی رسیده و سازمان بازرسی به موضوع ورود کرده است.

46

حضور در اتاق بازرگانی نیازمند برنامه منسجم است

به گزارش خبرآنلاین، مجید غیاثی ، کاندیدای سومین دوره اتاق بازرگانی البرز، حدود ۲۵ سال است به عنوان یک تولید کننده فعالیت دارد. وی را می توان یکی از بنیان گذاران تعاونی پی وی سی ایرانیان دانست که این روزها عضو هیأت مدیره انجمن پی وی سی است.

وی با تأکید بر لزوم آگاهی منتخبین انتخابات اتاق بازرگانی از اساس نامه این اتاق خاطرنشان کرد: اینکه هر کسی بخواهد با برنامه های خاص خود وارد اتاق شود درست نیست چراکه باید تیمی که وارد اتاق بازرگانی می شود باید برنامه منظم و منسجم داشته باشد. برنامه ای که از خواسته ها و نظرات جمعی نشأت گرفته باشد که عمده این جمع را صنعتگران تشکیل می دهد.

غیاثی با بیان اینکه نظرات انجمن ها در این برنامه ریزی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: باید نقاط قوت و ضعف استان به خوبی مورد رصد قرار گیرد. تیم پیروز باید کلیه صنعتگران را دور هم جمع کند و از تجربیات موفق گروه های قبلی بهره مند شود. 

وی متهم کردن مدیران پیشین توسط مدیران جدید را بد اخلاقی دانست و گفت: باید راه درست گذشتگان را ادامه داد و برای ادامه راه برنامه ریزی درستی کرد.

۴۶

گچساران میزبان اردوی تیم ملی کانوپولو بزرگسالان کشور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، حمد گنجی افزود: با هماهنگی فدراسیون قایقرانی کشور، گچساران میزبان اردوی تیم ملی قایقرانی کانوپولو کشور است . 

وی اظهارکرد: این اردو از 12 تا 22اسفندماه با حضور 23 نفر از ملی پوشان قایقرانی کشور برگزار می شود . 

رئیس هیات قایقرانی استان کهگیلویه و بویراحمد از حضور صیادی بعنوان سرمربی تیم ملی و انتصاب خودش بعنوان سرپرست این اردو خبر داد و خاطرنشان کرد: این اردو در محل استخر شنای شهدای شهر گچساران برگزار می شود . 

گنجی هدف از برگزاری این اردو را آمادگی و تدارکات تیم ملی قایقرانی کانوپولو کشور برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا عنوان و اضافه کرد: شهر گچساران میزبان شایسته ای برای این اردو باشد.

46

محمدی طامه: صادرات در شرایط امروز کشور یک فرصت است

به گزارش خبرآنلاین، محمد رضا محمدی طامه مدیرعامل شرکت گلبافت است. وی نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان چرم مصنوعی و فارغ التحصیل رشته برق است. وی معتقد است رشته تحصیلی و مدرک چندان مهم نیست، بلکه درک صحیح از مسئولیت ها می تواند فرد را در انجام مأموریت های مهم یاری دهد.
این عضو ائتلاف «اتحاد اندیشمندان کار و اشتغال» و کاندیدای انتخابات اتاق البرز با بیان اینکه حضور در جمع ۱۵ نفره اتاق بازرگانی امری قائم به فرد نیست و گفت: من به کارهای گروهی و کمیسیون محوری در جهت صادرات اعتقاد دارم.
وی صادرات را در شرایط این روزهای کشور یک فرصت قلمداد کرد و گفت: متأسفانه تاکنون این موضوع را چندان جدی نمی گرفتیم اما در این شرایط ویژه باید صادرات محصولات کشور تقویت شود.
محمدی طامه با بیان اینکه صادرات محور بودن کلمه زیبایی است، تأکید کرد: این کلمات زیبا باید عملی شوند و تحقق آن نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدون است.
وی با بیان اینکه وظیفه اتاق در جهت تشکیل کمیسیون های مربوطه و جلوگیری از موازی کاری می تواند بسیار اثر گذار باشد، خاطرنشان کرد: اگر اتاق بازرگانی بتواند مثل کشور ترکیه از موازی کاری جلوگیری و ارائه طریق کند قدم بزرگی برداشته است.
محمدی طامه با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی نقش اجرایی ندارد و بیشتر نقش مشورتی دارد، اظهار داشت: برای جلوگیری از صدور مجوزهای موازی کمیسیون‌های اتاق بازرگانی می توانند نقش موثری داشته باشند. اگر امروز رئیس اتاق صنایع استان می خواهد انتخاب شود ما باید در این زمینه نظر داده و نقش مهمی داشته باشیم. پیشنهاد اول من این است که ما به صورت ماهیانه و دروه ای جلساتی را در شهرک های صنعتی  داشته باشیم و گروه های تخصصی را در این مراکز گسیل کنیم.

۴۶

اینانلو: اگر صادرات و واردات به نحو صحیح انجام شود اتاق بازرگانی موفق است

به گزارش خبرآنلاین، میترا اینانلو از سال ۷۸ در زمینه صنایع کامپوزیت فعال هست. مدیرعامل یکی از شرکت‌های بسیار مهم در حوزه هوا – فضا است که از سال ۸۸ جزو لیست تحریمات سیاه آمریکا قرار گرفته است. وی در تشریح فعالیت‌های شرکت خویش می‌گوید: کارهای خاص شرکت‌هایی نظیر ما بوده که سبب آرامش این مرزو بوم شده است. شرکت‌هایی نظیر ما سبب شد رتبه ایران در زمینه صنایع بالستیک و صنایع هوا – فضا از سیصد به سوم برسد. تولیدات ما خیلی های‌تک و تخصصی است و در حوزه بازگانی بسیار فعال هستیم و توانستیم بسیاری از تحریم‌ها را دور بزنیم. 
اینانلو در تعریف بازرگانی گفت: بازرگانی یعنی صادرات و واردات و اگر این اتفاق به نحو صحیحی رقم بخورد، می‌توان گفت اتاق بازرگانی فعال است. لذا اگر گوشه‌ای از مشکلات متعدد هر یک از بازگانان در حرفه خویش مرتفع شود، بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.
 وی با بیان اینکه مشکلات بازرگانان ایران در حوزه واردات و صادرات با کشورهای حاشیه نیست، خاطرنشان کرد: در جهان بازرگانان ایرانی را به عنوان بازرگان پولدار می‌شناسند. اما از اردیبهشت امسال ما در تمام زمینه‌های واردات مشکل داریم. اخیرا ثبت سفارش را به صورت استانی کرده‌اند که هیچ یک از بانک‌های تهران بانک‌های البرز را به عنوان عامل نمی‌شناسد. همین امر سبب شده قریب به ۱۶۰ بازرگان عملا کارشان بخوابد. 
میترا اینانلو به نفع اتحاد کار و اشتغال از حضور در انتخابات انصراف داد.

۴۶