واکنش عربستان به گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

هر زباله‌گرد ماهانه چقدر درآمد دارد؟

به گزارش خبرآنلاین، فرشید یزدانی با اشاره به متوسط درآمد زباله‌گردها گفت: «حدود ۱۰ درصد از زباله‌ها با وانت جمع‌آوری می‌شوند که متوسط درآمد زباله‌گردهای چرخی و کتفی نیز حدود ١٩.٣ میلیون تومان و متوسط درآمد ماهیانه آنها ١.۶ میلیون تومان است. سهم عوامل مختلف از ارزش زباله‌ها با کسر سهم جمع آوری شده رسمی عبارت است از ٨.٩ درصد برای شهرداری‌، پیمانکاران ۲۱ درصد، ارباب یا صاحب‌کار ۵۴.۵ درصد، زباله گرد ۱۵.۶، وانتی، ۶.۲ درصد، چرخی ٧ درصد و کودکان تنها ۲.۴ درصد است. این درحالیست که سهم کودکان در میزان زباله گردی یک سوم جمعیت زباله‌گردان است.»

گزارش کامل را اینجا بخوانید

۲۳۵۲۳۸

ثبت بی نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، شرکت نفت ایرانول با توسعه فرآیند بازاریابی و فروش، توسعه محصولات و زیرساخت ها متناسب با نیازهای بازار و مشتریان ، ارتقا و بهبود بهره وری سازمانی ، استراتژی تمرکز به منظور راهبری در بازار و تکمیل پروژه ها و توسعه زیرساخت ها متناسب با نیازها خود از جمله بهره برداری از پایانه صادراتی بندر امام خمینی (ره) با مخازن ۲۵ هزار تنی و دهها پروژه  دیگر،  توانست یکی از بهترین مجامع خود در سالهای اخیر را برگزار کند و موفق به کسب رضایت سهامداران خرد و کلان خود شود.

در این مجمع مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول ضمن ارائه گزارش عملکرد (به همراه نمودار)،طی شش سال حضورش در این مجموعه، به سوالات سهامداران پاسخ داد که مورد تشکر و رضایت آنها قرار گرفت. وی گفت: سال گذشته بهترین سال ایرانول بود و مقدار فروش انواع روغن موتور ایرانول از ۱۵۰ میلیون لیتر سال ۹۶ به حدود ۱۷۰ میلیون لیتر ، فروش ریالی ایرانول از حدود ۱۳ هزار میلیارد به حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال و سهم بازار ایرانول از ۲۷ درصد به بیش از ۳۰ درصد رسید.

اسحاقی تصریح کرد: ما براساس استراتژی ۸ ساله ای که برای ایرانول تدوین شده پیش می رویم و خوشبختانه توانستیم در شش سال حضورم در ایرانول رکورد تولید، فروش، صادرات ، صادرات روغن موتور ، کاهش خام فروشی، سهم بازار و سود را بشکنیم.

وی گفت: ایرانول در راستای افزایش کیفیت و تکمیل سبد کالای این شرکت، در سال گذشته در سال حمایت از کالای ایرانی، چهار محصول جدید به بازار عرضه کرد که از بالاترین سطح کیفی روز دنیا برخوردارند.

وی عرضه سه محصول جدید یورو دیزلی، دو مدل ضد یخ و روغن جعبه دنده جدید و افزایش ۱۰ درصدی فروش انواع روغن موتور را براساس استراتژی شرکت از برنامه های مهم شرکت در سال جاری دانست .

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزایش ۱۰ پله ای ایرانول در بین صد شرکت برتر از رتبه ۹۷ به ۸۷ و فروش انواع روغن موتور از ۱۱۰ میلیون لیتر سال ۹۴ به ۱۷۰ میلیون لیتر در سال ۹۷ ، افزایش سهم بازار ایرانول از ۱۹ درصد سال ۹۳ به بیش از ۳۰ در سال ۹۷ ، توسعه و نوسازی بریم و تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال ، راه اندازی کولینگ تاور آبادان، استقلال گاز و برق پالایشگاه تهران و آبادان ، تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان پس از ۲۰ سال ، حل و فصل و ترخیص چـهار عدد فیلترهای مربوط به پروژه تولید واکس کم روغن پس از ۳ سال و نصب آنها به منظور کاهش روغن اسلک وکس و افزایش تولید روغن پایه، راه اندازی  انبارهای جوادالائمه (ع)، ثامن الائمه ۱، ۲ و ۳  و کاهش هزینه های جاری شامل اجاره فضای انبار و جلوگیری از خام فروشی و تعیین تکلیف و تحویل کارخانه حشره کش پرکنی را از مهمترین اقدامات سالهای اخیر ذکر کرد.

این مجمع که به ریاست آقای خالق و نظارت آقایان فصیحی و توکلی برگزار شد علاوه بر تصویب صورت های مالی با توجه به گزارش عملکرد مدیرعامل شرکت با ثبت رکورد بالاترین مبلغ فروش همراه با رشد سهم بازاردر تاریخ ایرانول و نیز رشد سود عملیاتی به میزان ۴۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶، فروش به میزان ۶۲ درصد و افزایش ۵۳ درصدی سود خالص سال نسبت به سال قبل از مبلغ ۲۱۲۱ میلیارد ریال در سال ۹۶ به مبلغ ۳۲۴۶ میلیارد ریال در سال ۹۷ که ناشی از افزایش حجم فروش داخلی به میزان ۶۳ درصد و کاهش هزینه های فروش ، اداری و عمومی به میزان ۴ درصد  می باشد، موجب  تحقق  EPS هر سهم به مبلغ ۱۶۲۳ ریال گردید و مصوب شد از مبلغ ۳۲۴۶ میلیارد ریال سود تحقق یافته (به ازای هر سهم ۱۶۲۳ ریال) مبلغ ۲۹۰۰میلیارد ریال و به ازای هر سهم ۱۴۵۰ریال معادل  ۹۰ درصد از سود تحقق یافته بین سهامداران تقسیم شود.

۲۱۲۱

استراماچونی به تهران رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آندره‌آ استراماچونی سرمربی جوان و ایتالیایی تیم استقلال تهران که در نهایت چند روز پیش با مسئولان این باشگاه برای هدایت آبی های پایتخت به توافق رسید، دقایقی پیش وارد تهران شد تا طی روزهای آینده به طور رسمی کار خود را در استقلال شروع کند.

دستیاران این سرمربی ایتالیایی 24 ساعت قبل به تهران سفر کردند و حالا با ورود او به تهران و به زودی با معرفی دستیاران داخلی، کادرفنی استقلال تکمیل خواهد شد.

استراماچونی فردا در کنفرانسی مطبوعاتی به طور رسمی معرفی خواهد شد.

254 251

اولین تصویر از سرمربی جدید استقلال در تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آندره آ استراماچونی سرمربی جدید تیم استقلال عصر امروز وارد تهران شد تا به طور رسمی هدایت این تیم را برعهده بگیرد. او دقایقی پیش با استقبال علی خطیر وارد فرودگاه امام خمینی شد و هم اکنون در قسمت CIP این فرودگاه حضور دارد.

254 251

نیروهای مسلح در کنار دولت باشند

این احتمال وجود دارد که دست اماراتی‌ها و سعودی‌ها با هم در انفجار نفتکش‌ها در یک کاسه باشد. آن‌ها فقط  با جوسازی ایران را متهم می‌کنند و هیچ مدرک قانع کننده‌ای ندارند اما خود آمریکایی ها، سعودی ها، اسرائیلی ها و حتی اماراتی ها تفکر جنگ طلبانه دارند و بعید به نظر نمی رسد که چون نتوانستند ایران را در حوزه های دیگر مغلوب کنند این روش اتهامی جدید را در پیش گرفته باشند.

انفجار نفتکش ها یک عملیات بسیار سنگین است که فقط آدم‌های حرفه‌ای قادر به انجام آن هستند. خود این موضوع هم انگشت اتهام طرف را به سمت سعودی‌ها، اماراتی‌ها و آمریکایی‌ها نشانه می رود.

آقای ترامپ می‌گوید، پول بدهید به جای آن هرکاری که دلتان می‌خواهد بکنید و من حامی تان هستم. حال یا به پشتواه او، زن ها و بچه ها را در یمن می‌کشند یا فردی مثل خاشقچی را قطعه قطعه کرده و در استانبول می‌سوزانند.  این منطق آن‌هاست. در این جریان نیروهای مسلح باید در کنار وزارت خارجه باشند و با تمام قوا و همه توانایی های خود بگوییم که این کار ما نبوده است.

* نماینده مجلس در دوره هفتم

۲۷۲۱۵

پایان کار لوییز انریکه در اسپانیا؛آیا او به سرطان مبتلا است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ لوییز انریکه سرمربی سابق تیم بارسلونا که بعد از جام جهانی 2018 هدایت تیم ملی اسپانیا را برعهده گرفته بود، عصر امروز به صورت رسمی از سمت خود استعفا داد و جای خود را به روبرتو مورنو داد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا امروز طی یک کنفرانس خبری به طور رسمی این جا به جایی را اعلام کرد و علت این اتفاق را مشکلات شخصی انریکه عنوان کرد.

از مدتی پیش بود که شایعه ابتلای لوییز انریکه به سرطان در رسانه های اسپانیایی به گوش می رسید و در نهایت استعفای او از هدایت تیم ملی اسپانیا این شایعه را قوت بخشید.

شایعه ای که اگر درست باشد، انریکه را پس از یوهان کرویف و تیتو ویلانووا در زمره مربیانی از بارسا قرار می دهد که به چنین بیماری ای دچار شده اند.

254 251

کفش کثیف در خانه بپوشید

به گزارش خبرآنلاین، شاید بنظرتان عجیب باشد اما پوشیدن کفش‌های کثیف و گِلی می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های تنفسی جلوگیری کند. باکتری‌های موجود در خاک سیستم ایمنی کودکان را در مقابل این دست بیماری‌ها، از جمله آسم، تقویت کند.

طبق مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است، پوشیدن کفش‌های خاکی خطر ابتلا به مشکلات ریوی را کاهش می‌دهند چرا که میکروب‌های خاک بدن کودکان را نسبت به بیماری مقاوم‌تر می‌کند.

حدود ۵.۴ میلیون نفر در انگلیس و ۲۵ میلیون نفر در آمریکا به علت قرار گرفتن در معرض دود، گازهای آلوده کننده و آلاینده‌های شیمیایی به آسم مبتلا هستند و از آنجا که در مناطق شهرنشین، کودکان به اندازه کسانی که در مزارع و نقاط روستایی زندگی می‌کنند در معرض این باکتری‌ها قرار نمی‌گیرند، تنها راه پوشیدن کفش‌های کثیف در خانه است.

منبع: Daily Mail

۲۳۵۲۳۴

زهری به نام دلار در اقتصاد کشورها/ ترامپ، پول آمریکا را از چشم انداخت

نگار علی:  پس از بهم ریختن بازارهای دنیا به دلیل دخالت های نابجای ترامپ در اقتصاد کشورها و با رفتارهای نادرستی که ترامپ در سال گذشته از خود نشان داد اعتماد تمام دنیا نسبت به او از بین رفت و اکنون وضعیت به گونه ای شده است که هر کشوری منتظر این است که مورد هجوم حملات اقتصادی و تحریم های ترامپ قرار بگیرد.

در حال حاضر امریکا با قرار گرفتن در وضعیت در جنگ تجاری با چین، مکزیک و برخی دیگر از کشورها باعث ایجاد نوسان در بازار دلار شده است.

در حال حاضر ضرورتی بر استفاده از دلار در تجارت های بین المللی نیست و اینکار به ضرر اقتصاد جهانی است.

تقریبا تمام کشورهای دنیا در تجارت های بین الملل خود از دلار استفاده می کنند و این نوسانات دلار نگرانی کشورها را روز به روز افزایش می دهد، به طوری که در حال حاضر نه تنها روسیه که سایر کشورها با فروختن اوراق قرضه امریکا به دنبال پیدا کردن جایگزین مناسبی برای دلار هستند.

خبرگزاری راشاتودی در این باره به نقل از سرگئی ناریشکین سیاستمدار روسی نوشت:” در حال حاضر ضرورتی بر استفاده از دلار در تجارت های بین المللی نیست و اینکار به ضرر اقتصاد جهانی است.”

وی همچنین در جلسه بین المللی نمایندگان افزود: “ رفتار تهاجمی و غیرقابل پیش بینی امریکا خیلی غیرطبیعی است و این در حالی است که هنوز هم بیشترین ذخایر ارزی را در اختیار دارد.”

در حال حاضر کشورهای بیشتری به روسیه پیوسته اند و در قطب مخالف واشنگتن قرار گرفته اند. این کشورها به دنبال افزایش ذخایر طلای خود هستند تا بتوانند از طلا به عنوان پشتوانه‌ای به جای دلار استفاده کنند.

ولی موضوعی که تاکنون مانع کشورها در جایگزین کردن دلار بوده است عدم توافق بین‌المللی در بین آنها است و اینکه در نهایت چه واحد پولی جای دلار را خواهد گرفت نامعلوم است.

۲۲۶۲۲۷