ویژه‌نامه «آسمان در قاب» منتشر شد

این مجموعه مروری بر احوالات و زندگینامه و برخی از آثار علمی، اخلاقی و هنری مرحوم آژینی، همچنین پیام‌های شخصیت‌ها و بیانات و نوشته‌های مسئولان حوزه علمیه مشکات و برخی از خاطرات دوستان او که عمدتاً اساتید و طلاب محترم حوزه علمیه مشکات است، خواهد داشت.

برای دریافت این ویژه‌نامه، اینجا را کلیک کنید.

۶۴۵۷

بیانیه جامعه مدرسین در واکنش به ناآرامی‌های اخیر/پیام‌رسان‌های خارجی بستری مناسب برای دروغ‌گویی و شایعه‌پراکنی هستند

در این بیانیه آمده‌ است: نظام اسلامی اجازه نخواهد داد امنیت و آرامش کشور به‌دست شماری فریب‌خورده خدشه‌دار شود. حوادث اخیر کشور که جمعی از اشرار سرسپرده بدخواهان ملت ایران دست به آشوب، تخریب و ارعاب زدند با حضور شکوهمند و انقلابی مردم ایران پایان یافت‌ و بار دیگر دشمن زبون و حقیر اسلام و انقلاب با رشادت و شجاعت ملت ایران عقب رانده شد. این حوادث نشان داد دشمنان کینه‌توز و سران زورگو، متجاوز و مستکبر، لحظه‌ای از دشمنی و فتنه‌گری علیه ملت ایران دست برنمی‌دارند.

بیانیه اضافه کرده‌است: بدون تردید مسئولان قضایی با آشوبگران جنایتکار که با کُشتن و مجروح کردن مردم بی‌دفاع و با به آتش‌کشیدن اموال عمومی و مردم امنیت جامعه را برهم زدند، به‌طور قاطع و قانونی برخورد می‌کنند و از بمباران تبلیغاتی دشمن و ملامت ملامتگران هراسی به خود راه نمی‌دهند.

در این بیانیه تاکید شده است: توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و مراجع معظم تقلید (دامت‌برکاتهم) به دولتمردان و مسئولان نظام اسلامی رسیدگی به وضع معیشت و کوشش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است. از این‌ رو، مبارزه با گرانی و حمایت از اقشار کم برخوردار در زمره اولویت‌های دولت محترم قرار دارد. توصیه مشفقانه جامعه مدرسین به دستگاه‌های مسئول آن است که از بیگانه انتظار آبادانی کشور خود را نداشته باشند و بدون فوت وقت، رشد و پیشرفت درون‌زای کشور را وجهه همت خود قرار دهند.

بیانیه ادامه یافته است: آشوب اخیر به‌گونه‌ای انکارناپذیر نشان داد پیام‌رسان‌های خارجی و برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی در فضای مجازی بستری مناسب برای دروغ‌گویی و شایعه‌پراکنی برای تهییج عناصر ناآگاه است. اکنون تهدید امنیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و از همه مهم‌تر امنیت اخلاقی جامعه به‌وسیله پیام‌رسان‌های خارجی کاملا آشکار و عیان شده است.

جامعه مدرسین در این بیانیه آورده‌ است: بنابراین لازم است دستگاه‌های مربوط، شبکه ملی اطلاعات را ایجاد کنند تا با جایگزین‌شدن آن زمینه‌های نفوذ و تهاجم دشمن از میان برود. تساهل در تقویت زیرساخت‌های لازم برای این امر به هر بهانه‌ای توجیه‌ناپذیر است.

بیانیه حاکی است: بحمدالله پاسداران امنیت و آرامش کشور در نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی همچون گذشته با مجاهدت‌های مؤمنانه بر نقشه دشمن غلبه و سرشاخه‌های آشوب و اغتشاش‌گری را شناسایی و باندهای فعال در این حوادث را متلاشی کردند؛ باوجود این، متاسفانه خون پاک برخی مردم، جوانان صالح و حافظان امنیت کشور به دست عناصر سرسپرده به بیگانه به‌ناحق ریخته شد و ملت عزیز را داغدار کرد. از خداوند متعال برای این شهیدان مظلوم علّو درجات و برای مجروحان شفای عاجل مسالت می‌کنیم.

امید واثق داریم، آینده کشور به برکت رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و مردم مومن و انقلابی به‌ویژه جوانان رشید ایران اسلامی روشن خواهد بود و ملت شریف ایران گام دوم انقلاب را باقوت، شتاب و نورانیتی بیش‌ازپیش خواهد پیمود.

۲۱۷۲۱۵

نجات کارگر جوان از عمق چاه

حوالی ساعت ۵:۳۵ صبح امروز در تماس با سامانه ۱۲۵ حادثه سقوط کارگری جوان به داخل چاهی عمیق اطلاع رسانی شد که درپی آن ستاد فرماندهی، عوامل ایستگاه ۱۸ را به همراه گروه امداد و نجات ۱ به محل حادثه واقع در خیابان طالقانی، بین خیابان های حافظ و نجات اللهی اعزام کرد.

با حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه مشاهده شد که یک کارگر ۲۰ ساله افغانستانی حین کار در زمین یک ساختمان در حال احداث بوده که ناگهان به عمق ۲۵ متری چاهی سقوط کرده و محبوس شده است که در همین راستا آتش نشانان همزمان با ایمن‌سازی محل وارد چاه شده و با استفاده از تجهیزات مخصوص، این کارگر را از عمق چاه خارج کرده و به سطح زمین منتقل کردند.

با انتقال این جوان به سطح زمین علائم حیاتی‌اش مورد بررسی قرار گرفته و مشاهده شد که علیرغم آسیب‌دیدگی شدید، این جوان زنده است که در همین راستا این فرد به بیمارستان منتقل شد.

مرکز اطلاع رسانی آتش‌نشانی تهران  با تایید این حادثه اعلام کرد که علت وقوع این حادثه نبود حفاظ مناسب بر روی دهانه چاه و همچنین بی احتیاطی کارگر جوان بوده است.

۲۳۵۲۳۲

سومین گرمخانه زنان در پایتخت راه‌اندازی شد

 محمدرضا جوادی یگانه در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش زنان کارتن خواب در گرمخانه‌ها گفت: برای زنان دو گرمخانه در پهنه غرب و جنوب فعال است، اما در پهنه شرق و نزدیک دره فرحزاد به دو گرمخانه دیگر برای زنان نیاز داشتیم.

وی افزود: با توجه به ازدیاد گرمخانه مردان در پهنه شرق، گرمخانه منطقه ۸ را برای زنان تجهیز کردیم که از چند روز گذشته آغاز به کار کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص ایجاد گرمخانه در نزدیکی دره فرحزاد عنوان کرد: مدتی پیش در نزدیکی دره فرحزاد یک گرمخانه برای زنان ایجاد شد که آغاز به کار آن به دلیل مخالفت شهروندان منطقه به تاخیر افتاد. اما امروز در استانداری تهران جلسه ای برای بررسی این موضوع، ‌با حضور شورایاری محله فرحزاد تشکیل شد.

 جوادی یگانه با اشاره به اینکه پیگیر ایجاد یک گرمخانه در حاشیه دره فرحزاد هستیم، تصریح کرد: دره فرحزاد به عنوان یکی از فضاهای بی‌دفاع شهری محل تجمع افراد بی‌خانمان است که بخشی از این افراد را زنان تشکیل می‌دهند؛ وجود یک گرمخانه در این محدوده می‌تواند از خطرات احتمالی برای زنانی که در این دره مستقر هستند، پیشگیری ‌کند.

۲۳۲۳۵۲۳۵

فرمانده حزب الله لبنان برخی سیاستمداران لبنانی را به برخورد جدی تهدید کرد

به گزارش سایت النشره، یکی از فرماندهان مقاومت تصریح کرد، برخی از طرف‌های داخلی و مشخصا مرتبط با سفارت آمریکا به دنبال منحرف کردن جنبش مردمی از مسیر و اهداف به حق خود هستند و تلاش دارند با مسؤول دانستن مقاومت پیرامون وخامت اوضاع کشور به ویژه وضعیت اقتصادی و معیشتی، جنبش مردمی را علیه مقاومت تحریک کنند، به این دلیل که مقاومت در دولت حضور دارد و مأموریت سعد حریری، نخست وزیر دولت موقت را تسهیل نکرده و با تشکیل دولت تکنوکرات مخالفت کرده است. این اقدام آمریکا را که همچنان به فشارهای اقتصادی خود بر لبنان ادامه می‌دهد، خشمگین می‌کند. آخرین فشارهای اقتصادی آمریکا بر لبنان، اعمال تحریم‌های مالی علیه این کشور بود که از شخصیت‌های مقاومت گرفته تا برخی بانک‌های لبنانی را شامل شد و تهدیدات برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه اعضای مقاومت و متحدان آنها همچنان ادامه دارد.

وی در مورد طرح حریری که خواستار تشکیل دولت تکنوکرات است، دولتی که مورد تأیید واشنگتن و غرب است، گفت: مفهوم اصطلاح “تکنوکرات” روشن نیست و هدف از درخواست برای تشکیل دولت تکنوکرات درواقع حذف مقاومت و رئیس جمهوری از تصمیمات سیاسی است، زیرا چنین دولتی اگر تشکیل شود، در برخورد با دو مسأله ترسیم مرزهای دریایی و زمینی عاجز خواهد ماند. این در حالی است که لبنان در آستانه عضویت در مجمع کشورهای صادر کننده نفت است و واشنگتن نیز تلاش دارد بر نفت لبنان کنترل یابد و گزارش‌هایی هم در مورد سرقت مقدار زیادی از نفت لبنان توسط دشمن صهیونیستی وجود دارد.

این فرمانده مقاومت در ادامه گفت: تلاش‌هایی برای تکرار سناریویی وجود دارد که امیل لحود، پانزدهمین رئیس‌جمهور لبنان را در پی جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ هدف قرار داد. اما کاملا مسلم است که هرکسی که تلاش می‌کند به رئیس جمهوری آسیب بزند، در توهم به سر می‌برد و هرگونه تجاوز به مقام ریاست جمهوری با محور مقاومت و عموم مردم مواجه خواهد شد.

وی در عین حال تأکید کرد، خویشتن‌داری و صبوری در مرحله کنونی ضروری است به ویژه اینکه مقاومت، همپیمانان و عموم مردم در موضع قدرت قرار دارند و طرف قدرتمند برای تأیید حضور خود نیازی به فتنه‌انگیزی و ایجاد آشوب ندارد. همه به خوبی می‌دانند آسیب زدن به مقاومت و عزم و اراده آن سودی نخواهد داشت و این مقاومت است که علیه گروه‌های تروریستی مانند داعش و جبهه‌النصره پیروزی‌هایی را محقق کرده است.

این مقام نظامی در حزب‌الله خواستار حفظ دستاوردهای جنبش مردمی شد و تأکید کرد، تعداد زیادی از معترضان نه تنها مزدور نبوده بلکه در اقدام خود صادق بوده‌اند.

وی بر احترام حزب‌الله به مسائل اختصاصی همپیمانان خود و عدم مداخله در امور آنها به ویژه درمورد موضوع تعیین وزیر تاکید کرد و به حاشیه راندن هر گروه مهم و نمایندگانش از دولت جدید بالاخص جبران باسیل، وزیر خارجه دولت مستعفی و رئیس جریان آزاد ملی را بعید دانست.

این مقام نظامی گفت، مادامی که واشنگتن قادر باشد دست به اقدامات خرابکارانه بزند، دشواری‌هایی که می‌تواند لبنان و مردمش در مقطع کنونی و آتی به ویژه در سطح اقتصادی با آنها روبرو شوند، برکسی پوشیده نیست و در عین حال تأکید کرد، فرصت‌ها برای برون رفت از بحران اقتصادی و نجات کشور از بین نرفته است، به شرط اینکه سیاست‌هایی که موجب بهبود وضعیت اقتصادی می‌شود، در پیش گرفته شود و در این راستا باید هدر دادن اموال عمومی متوقف، اموال چپاول شده، بازگردانده و همزمان با این اقدامات، مجرمان توسط دستگاه قضایی مجازات شوند.

310 310

شکست استانبول اسپور در حضور صیادمنش

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم استانبول اسپور امروز در هفته دوازدهم لیگ دسته اول ترکیه به مصاف هاتای اسپور رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

در این دیدار اللهیار صیادمنش از ابتدا در ترکیب اصلی استانبول اسپور حضور داشت و تا دقیقه ۶۷ برای تیمش بازی کرد ولی موفق به گلزنی نشد.

استانبول اسپور با این شکست با ۱۲ امتیاز در رده سیزدهم جدول دسته اول لیگ ترکیه ماند.

256 43

اعضای فراکسیون امید درباره اصلاح قیمت بنزین به رهبر انقلاب نامه نوشتند؟

فاطمه سعیدی با تاکید بر اینکه فراکسیون امید اخیرا نامه‌ای به مقام معظم رهبری درباره‌ موضوع بنزین ننوشته است، گفت: «نگارش نامه و یا مکاتبه با رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع اصلاح قیمت بنزین در فراکسیون امید مطرح نشده است.»

او مجددا تاکید کرد که فراکسیون امید تا این لحظه هیچ برنامه‌ای برای مکاتبه با مقام معظم رهبری درباره‌ی بحث افزایش قیمت بنزین ندارد.

امروز قاسم میرزایی نیکو عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها از تدوین نامه‌ای به مقام معظم رهبری درباره‌ حوادث اخیر بعد از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین خبر داده بود.

۲۱۷۲۱۵

جمع آوری امضا توسط مطهری برای استیضاح وزیر کشور/پایداری ها استیضاح زنگنه را کلید زدند

در حالی که امروز استیضاح وزیر کشور توسط جمعی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس به علت آنچه عدم مدیریت درست حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین خوانده شده، کلید خورده است؛ علی مطهری نیز در نوبت عصر صحن علنی مجلس شورای اسلامی در حال جمع‌آوری امضا برای این استیضاح است. 

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روزهای آغازین ناآرامی‌ها در کشور به نحوه مدیریت و برخورد با این حوادث از سوی وزارت کشور و همچنین قطع اینترنت انتقاد کرده‌اند. 

این در حالی است که روز سه‌شنبه نیز حجتی دیگر وزیر کابینه روحانی قرار است استیضاح شود، گرچه طبق اعلام سخنگوی هیئت رئیسه مجلس حجتی پیش از حضور در جلسه روز سه‌شنبه استعفای خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرده است، درخواستی که هنوز مورد موافقت روحانی قرار نگرفته است.

از آن سوی پارلمان نیز امیر آبادی فراهانی تلاش می‌کند تا در رقابت با مطهری امضاهای نامه استیضاح وزیر نفت را بیشتر کند.

ارائه طرح استیضاح وزیر نفت به هیات رئیسه

همچنین ایسنا نوشت:

احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جلسه علنی عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت با ۵۰ امضاء به هیات رییسه ارائه شد.

به گفته او این استیضاح دارای محورهایی همچون علت حذف کارت سوخت و راه‌اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه‌ اطلاعات غلط در مورد افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره‌ علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت‌خوان در دفتر وزارت نفت، کارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترکی گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری‌ها و عدم توجه به توسعه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی است.

صبح امروز هم احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور خبر داده بود.

۲۱۷۲۱۵

آخرین خبرها از وضعیت کارگران هفت تپه

کارگران هفت‌تپه که شمارشان حدود ۵۰۰ نفر بود با حضور مقابل فرمانداری شوش خواستار پرداخت حقوق مرداد، شهریور و مهر امسال خود شدند.

کارگران سپس با پیاده‌روی در برخی خیابان‌های اصلی شهر شوش خواستار همراهی مسوولان برای تحقق خواسته‌های خود شدند.

هیچ یک از مسوولان پاسخگوی کارگران نبود و در نهایت این تجمع پس از چند ساعت پایان یافت.

مجموع کارگران بخش کشاورزی شرکت نیشکر هفت‌تپه حدود یک‌هزار و ۲۰۰ نفر است.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ۲۴ هزار هکتار گستره زمین‌های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.  

۲۲۳۲۲۸