گزارش رسانه صهیونیستی درباره سفر پمپئو به خاورمیانه و اهداف ضد ایرانی آمریکا

 این تارنما در این گزارش افزود: یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در جلسه ای با خبرنگاران گفت، ما آشکارا یک هدف منطقه ای و فرامنطقه ای برای محدودیت، مهار و در نهایت دفع ماجراجویی ها، نفوذ و حضور نیروهای ایرانی داریم.
این مقام آمریکایی افزود: این مساله همچنین مشمول ‘نیروهای مشترک و نیابتی آنها’ در سراسر منطقه از جمله لبنان، سوریه، عراق و یمن است.

به نوشته جروزالم پست، پمپئو در گفتمان راهبردی سالانه کویت و آمریکا شرکت می کند که سال گذشته در واشنگتن برگزار شده بود. مذاکرات در این نشست متمرکز بر روی دفاع نظامی، فناوری سایبری، امنیت سایبری و مسائل فرهنگی، تجاری و سرمایه گذاری خواهد بود. به گفته این مقام ارشد آمریکایی، پمپئو همچنین با طرح ادعای ‘فعالیت های غیرقانونی’ و ‘رفتارهای تهدیدآمیز’ ایران با مقامات بیروت گفت وگو خواهد کرد.
براساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، پمپئو همچنین در مورد حمایت واشنگتن از نیروهای مسلح لبنان، مردم این کشور و نهادهای قانونی دولت لبنان گفت وگو خواهند کرد.

جزورالم پست ادامه داد، پمپئو در جریان سفر خود به قدس و در آستانه انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در 20 فروردین قرار است با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم دیدار کند.
این روزنامه صهیونیستی افزود: باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا پیش از انتخابات پارلمانی اسرائیل در سال 2015 از دیدار با نتانیاهو خودداری کرد تا اینکه این اقدام اوباما به عنوان دخالت در انتخابات تلقی نشود.
جروزالم پست خاطر نشان کرد: دولت کنونی آمریکا چنین دیدگاهی را ندارد و اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه آینده قرار است با نتانیاهو در واشنگتن دیدار کند.
 

49311

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *